Obiektyw Olympus M.ZUIKO DIGITAL 14-42 mm f/3.5-5.6 EZ srebrny

1,049.00 

  • do aparatów systemu Micro 4/3
  • ekwiwalent ogniskowej 28-84 mm
  • przysłona f/3.5-5.6
  • elektroniczna kontrola przybliżenia
  • zdalne sterowanie za pomocą smartfona lub tabletu
  • ostrość od 20 cm
  • niewielkie wymiary
  • waga tylko 93 g

Brak w magazynie

80 lat doświadczenia

M.Zuiko to dedykowane specjalnie dla aparatów z matrycą Micro 4/3 obiektywy wyróżniające się zarówno optyką najwyższej jakości jak też idealnym dopasowaniem pod kątem stylistycznym, wagowym i gabarytowym. Wszystko to przy zachowaniu filozofii kompaktowych rozmiarów. Produkty M.Zuiko podzielone zostały na 3 serie  – podstawową M.Zuiko, dostępną dla każdego użytkownika; zaawansowaną – M.Zuiko Premium, którą stanowią obiektywy stałoogniskowe o bardzo dużych jasnościach oraz M.Zuiko PRO – przeznaczoną dla najbardziej wymagających użytkowników, uszczelnianą, odporną,  i wyróżniającą się najdoskonalszymi parametrami optycznymi.

Rodzina obiektywów M.Zuiko

Przeznaczenie obiektywu

M.ZUIKO DIGITAL 14-42 mm f/3.5-5.6 EZ to obiektyw, który wyróżnia przede wszystkim wyjątkowo płaska konstrukcja. Zakres ogniskowych obejmujący zarówno szeroki kąt jak i niewielki teleobiektyw (odpowiednik ogniskowych 28-84 w matrycach pełnoklatkowych) w połączeniu z płaską konstrukcją doskonale sprawdzi się jako obiektyw na co dzień. W zestawie z aparatem OM-D lub PEN z powodzeniem zmieści się w większej kieszeni. Dodatkowo dzięki wyjątkowo cichej pracy systemu AF oraz elektronicznej zmianie ogniskowej idealnie sprawdzi się jako podstawowy obiektyw do filmowania.

Wyjątkowo kompaktowa konstrukcja

Konstruując obiektyw 14-42 EZ zwrócono ogromną uwagę by był to obiektyw nad wyraz kompaktowy. Jego długość z pozycji zamkniętej to zaledwie 22.5 mm, co w połączeniu z niewielkimi gabarytami aparatów OM-D i PEN tworzy doskonały zestaw o ogromnej mobilności. Dzięki temu aparat możesz mieć zawsze przy sobie.

Porównanie wielkości obiektywu do wcześniejszej wersji 14-42 II R oraz obiektywu 17 mm f2.8

Uniwersalny zakres ogniskowych

Zakres ogniskowych od 14-42 mm (odpowiednik ogniskowych 28-84 dla matryc pełnoklatkowych) pozwoli na wykonanie szerokiej gamy ujęć, od pejzaży po portrety. Idealnie sprawdzi się jako obiektyw do codziennego użytku zapewniając jednocześnie wysoką jakość obrazu.

Doskonały do zbliżeń

Pomimo, że obiektyw jest standardowym zoomem wyróżnia się stosunkowo dużą skalą odwzorowania 0.23x (odpowiednik powiększenia 0.46x) idealnie sprawdzając się przy zdjęciach z bliska. Skala ta rośnie dodatkowo stosując opcjonalny konwerter makro (MCON-P02).

Zbliżenie wykonane przy szerokim kącie widzenia, powiększenie 0.23x

Zbliżenie wykonane przy ogniskowej 42 mm, powiększenie 0.38x

Elektroniczny mechanizm zoom

Oprócz wyjątkowo kompaktowych wymiarów obiektyw wyróżnia się elektroniczną zmianą ogniskowej (EZ). Specjalny, bezgłośny silnik pozwala na płynne przesunięcie ogniskowej w jednej z 3 prędkości. Rozwiązanie to docenią zwłaszcza osoby używające aparatu do filmowania. Płynna i bezgłośna praca to filmy bez szarpań i niepożądanych dźwięków. Dodatkowo dzięki elektronice oraz bezprzewodowej komunikacji aparatu z urządzeniami mobilnymi możliwe jest sterowanie aparatem i obiektywem za pomocą smartfona lub tabletu.

Automatyczna pokrywka

Ciekawym akcesorium opcjonalnym uzupełniającym obiektyw 14-42 EZ jest automatyczna przykrywka obiektywu LC-37C, zamykająca się samoczynnie po wyłączeniu aparatu.

Parametry

Oznaczenia: EZ
Ogniskowa [mm]: 14-42
Kąt widzenia [stopnie]: 75-29
Przysłona [f/]: 3.5-5.6
Minimalna wartość przysłony – szeroki kąt [f/]: 3.5
Minimalna wartość przysłony – wąski kąt [f/]: 5.6
Maksymalna wartość przysłony – szeroki kąt [f/]: 22
Maksymalna wartość przysłony – wąski kąt [f/]: 22
Minimalna odległość ostrzenia AF/MF [cm]: 20
Stabilizacja: brak
Budowa: 11 elementów w 8 grupach
Skala odwzorowania: 0.23
Osłona przeciwsłoneczna: brak
Średnica filtra [mm]: 37
Waga [g]: 93
Wymiary (średnica x długość) [mm]: 60.6 x 22.5

Opinie

Na razie nie ma opinii o produkcie.

Napisz pierwszą opinię o “Obiektyw Olympus M.ZUIKO DIGITAL 14-42 mm f/3.5-5.6 EZ srebrny”

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *