MOC WYPRZEDZAJĄCA WYOBRAŹNIĘ

Dron Inspire 1 był przełomowy. Pierwszy dron na świecie integrujący system transmisji HD, gimbal o obrocie 360 stopni i kamerę 4K, w tak prosty sposób jak kontrola za pomocą aplikacji. Współpracując z kamerami Zenmuse X5 i X5R był niezastąpionym narzędziem dla filmowców na całym świecie.
Dron Inspire 2 przejął wszystkie dobre cechy Inspire 1, ulepszając je. Nowy system przetwarzania obrazu nagrywa z jakością do 5.2K w formatach CinemaDNG RAW, Apple ProRes i innymi. Rozpędza się do 80 km/h w 4 sekundy i osiąga prędkość maksymalną 108 km/h. Maksymalna prędkość zmniejszania wysokości lotu to 9 m/s, co jest niespotykane w dronach tej wielkości. System podwójnej baterii wydłuża czas lotu do 27 minut (z X4S) a technologia samoogrzewania pozwala na lot nawet w niskich temperaturach. Autonomia lotu została ulepszona specjalnie dla Inspire 2, pozwalając na unikanie przeszkód z dwóch kierunków. Zwiększona inteligencja rodzajów lotów, włączając w to Spotlight Pro, daje pilotowi możliwość tworzenia skomplikowanych, trudnych ujęć. Ulepszony system transmisji wideo pozwala na pracę w systemie podwójnego sygnału i podwójnego kanału, przesyłając sygnał wideo jednocześnie z FPV i głównej kamery, dla lepszej współpracy pilota i operatora.

BUDOWA

• Magnezowo – aluminiowo – kompozytowa obudowa, ramiona z włókien węglowych.
• Sensory wizyjne, 2- osiowa kamera FPV, duży zakres współpracujących kamer.
• Maksymalna prędkość 108 km/h, 2 kg nacisku na wirnik, maksymalny czas lotu 27 min. (z X4S).
• Podwójna bateria, samoogrzewanie, redundancja, 98WH.

PRZETWARZANIE OBRAZU

Przetwarzanie i zachowanie obrazu: 5.2K@4.2Gbps RAW., CineCore 2.0, zintegrowane z DJI ZINESSD.
Formaty wideo:
CinemaDNG and Apple ProRes 5.2K, H.625 i H.264, $k w 100 Mbps.
Nagrywany materiał wideo może być przechowywany jednoczenie na DJI CINESSD i karcie Micro-SD.
System plików:
uniwersalny system plików FAT32/exFAT.

KONTROLER

• Możliwość przełączenia częstotliwości sygnału między 2.4 GHz i 5.8 GHz. Technologia Lightbridge.
• Zasięg kontorli: do 7 km (w przypadku braku przeszkód)

• Moduł głównego kontrolera: możliwość współpracy z kilkoma kontrolerami.
• Porty: Rozdzielacz, HDMI, USB

JAKOŚĆ OBRAZU NA NAJWYŻSZYM POZIOMIE

Zintegrowany z Inspire 2 nowy system przetwarzania obrazu CineCore 2.0 umożliwia nagrywanie w jakości 5.2K w formatach CinemaDNG (wymagana dodatkowa licencja), Apple ProRes (wymagana dodatkowa licencja) i innych. CineCore 2.0 jest wbudowany w nos drona i współpracuje z każdą kamerą połączoną przez dedykowany port gimbala (obecnie kompatybilny z X4S-nie wspiera DNG RAW i Apple ProRes, i X5S).

CinemaDNG Apple ProRes H.265/H.264 Zdjęcia
5.2K (5280*2972, 16×9) 30fps 12bit, 4.2Gbps
4K(4096*2160, 17×9) 60fps 10bit, 4.0Gps
5.2K (5280*2160, 2.4:1) 30fps (422KQ)
4K (3840*2160, 16×9) 30fps (4444 XQ, bez alpha)
Wbudowany w nos, zarządzanie kolorami 3DLUT, zaawansowana korekcja.
H.264/AVC BP/MP/HP Level 5.1: 4K 60fps, 100Mbps;
H.265 MP Level 5.1:4K 30fps, 100Mbps
JPG, DNG, JPG+DNG 14fps w serii 20.8 MP (4 zdjęcia nagrane na MicroSD)
DNG 20fps w ciągłej serii 20.8MP (5 zdjęć nagranych na CINESSD)

ZWIĘKSZONA WYDAJNOŚĆ PRACY

Inspire 2 został tak zoptymalizowany aby mógł nagrywać wideo w CinemaDNG, Apple ProRes i innych popularnych formatach dla post-produkcji. Współpraca z systemem plików FAT32/exFAT (wkrótce), pozwala na szybkie kopiowanie plików bezpośrednio z CINESSD bez dodatkowego oprogramowania.

WYKRYWANIE PRZESZKÓD

Przednie i dolne systemy wizji pozwalają Inspire 2 na wykrywanie przeszkód w odległości do 30 metrów, pozwalając je unikać przy maksymalnej prędkości 54 km/h i kontrolowanym wychyleniu 25 stopni. Przednie czujniki na podczerwień skanują przeszkody umieszczone 5 m ponad dronem, dając dodatkową ochronę podczas lotów na otwartych przestrzeniach. System wykrywania przeszkód jest aktywny podczas normalnego lotu, wszystkich Trybów Inteligentnego Lotu oraz dla RTH.
Ww. sensory stanowią najważniejszy element systemu autonomicznego lotu, przenosząc poniższe cechy do Inspire 2:

SPOTLIGHT PRO

Spotlight Pro to potężne narzędzie do śledzenia obiektu pozwalające pilotowi na nagrywanie złożonych, trudnych ujęć. Używa złożonych algorytmów aby uchwycić pożądany obraz, niezależnie od kierunku lotu. W przypadku gdy gimbal zbliży się do granicy maksymalnego obrotu, Inspire 2 obróci w tym samym kierunku bez ingerencji w kontrolę lotu.
Posiada dwa tryby robienia zdjęć: Quick Mode i Composition Mode.
W Quick Mode wybierz obiekt by rozpocząć śledzenie. W Composition Mode wybierz obiekt i pozycję śledzenia. Kiedy obiekt znajdzie się w polu śledzenia, włącz aby Inspire 2 zaczął śledzić. Gimbal może być przemieszczany podczas pracy w przypadku nanoszenia zmian w kompozycji.
Spotlight Pro jest dostępny ze wszystkimi trybami Inteligentnych Lotów, włączając w to Active Track, TapFly, Waypoint i Point of Interest.

INTELIGENTNE TRYBY LOTU

W dodatku do Spotlight Pro, dostępne jest wiele trybów Inteligentnych Lotów i robienia zdjęć. Unikanie przeszkód jest zoptymalizowane do używania trybów Point od Interest i Waypoint, tworząc w prosty i powtarzalny sposób złożone ujęcia. Dostępne są także QuickSpin, TapFly i ActiveTrack w tym celu, by uprościć trudne ujęcia.

TapFly

2-osiowa kamera FPV oddziela obraz z lotu z głównej kamery, dając Inspire 2 dedykowaną kamerę TapFly. Wybierz punkty lotu na ekranie FPV aby ustawić trasę lotu, a Inspire 2 będzie automatycznie latał po wyznaczonej trasie pozwalając na skupienie się pilota na pracy gimbala.

ActiveTrack

Tryb ActiveTrack pozwala Inspire 2 na obliczanie odległości od obiektów, ludzi do rowerów, do samochodów czy łodzi. Profile tropienia mogą być ustawiane specjalnie na obiekcie tropienia dla lepszej jakości tropienia.

RETURN TO HOME

Przednie i dolne czujniki pozwalają Inspire 2 na tworzenie mapy trasy jaką przebył podczas lotu. Jeśli sygnał systemu transmisji wideo zostanie utracony, a program Return to Home jest włączony, dron sam wróci po wcześniej przebytej trasie, lub też skróci sobie drogę. Podczas powrotu, Inspire 2 używa głównej kamery w celu identyfikacji przeszkód przed sobą na odległość 200 metrów, planując tym samym bezpieczny powrót.

ZOPTYMALIZOWANA TRANSMISJA I SYSTEM KONTROLI

Najnowszy update technologii DJI Lightbridge zwiększył dystans efektywnej transmisji aż do 7 km (w przypadku braku przeszkód), i umożliwia dostarczanie wideo w rozdzielczości 1080p i 720p równocześnie do pilota i operatora. Użytkownicy mogą przełączać częstotliwość pracy kontrolera pomiędzy 2.4GHz i 5.8GHz (w niektórych krajach częstotliwość niedostępna) w celu eliminacji zakłóceń.

Główny i drugorzędny kontroler

Technologia bezprzewodowej transmisji wideo w jakości HD umożliwia przesyłanie informacji z głównego do drugorzędnego kontrolera znajdującego się w odległości do 100 metrów, bez utraty jakości.

Tryb nadawania

Sygnał może być nadawany bezpośrednio z Inspire 2 używając dedykowanego sygnału 1080i50 i 720p60. Bezpośrednie strumieniowanie materiału wideo do TV jest tak proste jak podłączenie kontrolera Inspire 2 do samochodu transmisyjnego.

NOWE MOŻLIWOŚCI LOTU

Nowy system napędowy został zoptymalizowany w celu kreowania nowych możliwości lotu dronów. Inspire 2 lata z prędkością do 108 km/h, zmniejsza wysokość lotu z prędkością 9 m/s a wznosi się z prędkością 6 m/s. Rozpędza się od 0 do 80 km/h w 4 sekundy i lata z maksymalnym wychyleniem 40 stopni.
Dwa kontrolery pomagają lepiej „wyczuć” Inspire 2, pozwalając na delikatniejsze ruchy.
Zwiększona siła pozwala latać Inspire 2 w bardziej ekstremalnych warunkach, na wysokościach rzędu 2500-5000 m.n.p.m. (wykorzystując opcjonalne, dedykowane do tego celu śmigła), i w temperaturze do -20 stopni Celcjusza.

ZWIĘKSZONA NIEZAWODNOŚĆ

Niezawodność została zwiększona poprzez podwójną redundancję najważniejszych modułów, takich jak IMU czy barometr. Inteligentny system kontroli lotu monitoruje system redundacji, podając dokładne parametry lotu.
Nowy system wykrywania przeszkód pomaga Inspire 2 unikać przeszkody, minimalizując ryzyko kolizji.
System dwóch baterii pozwala na kontynuację lotu w przypadku gdy jedna z baterii zawiedzie. W tym samym czasie, napęd Inspire 2 jest kierowany przez sygnał PWM z redundacją portu szeregowego, więc jeśli sygnał PWM zostanie utracony, transmisja będzie kontynuowana przez port szeregowy.
System napędowy testowano przez wiele tysięcy godzin, aby zwiększyć jakość lotu przy zamontowanych czujnikach i podwójnej baterii.
Seria akcesoriów dodatkowych pomaga zwiększyć wydajność pracy i daje filmowcom większe możliwości kreacji.

Stacja DJI CINESSD

Stacja DJI CINESSD jest używana w celu połączenia DJI CINESSD z komputerem w celu szybkiej i wydajnej wymiany plików.

DJI CINESSD

DJI CINESSD posiada 4 porty PCI Express 3.0 i współpracuje z FAT32/exFAT (niedługo w ofercie). W ofercie CINESSD 120 GB i CINESSD 480 GB. Kiedy Inspire 2 pracuje z CINESSD 480 GB, materiał wideo może być nagrywany z maksymalną prędkością 4.2 Gbps, dostarczając wystarczającą ilość materiału na potrzeby filmowców.

LICENCJA DJI

Licencja DJI pozwala CineCore 2.0 na nagrywanie w CinemaDNG i Apple ProRes. Są one w sprzedaży oddzielnie, i pozwalają kamerom Zenmuse X5S na produkcję wymaganego przez post-produkcję formatu plików.

CRYSTAL SKY

Wyświetlacze: 5.5 cali i 1000 cd/m2, 7.85 cali i 1000 cd/m2 oraz 7.85 cali i 2000 cd/m2 są zaprojektowane przez DJI w celu dostarczenia jasności i czystości obrazu jakiej potrzebujesz podczas pracy na zewnątrz. Potężny enkoder wideo zintegrowany z tymi wyświetlaczami tworzy płynne wideo, a zintegrowany wzmacniacz obrazu zwiększa jakość w jasnym otoczeniu. Wszystkie wyświetlacze pracują w temperaturach od -20 stopni Celcjusza do 40 stopni Celcjusza, i mogą współpracować z wymienialną, zewnętrzną baterią.

DJI FOCUS

DJI Focus pozwala na zdalne sterowanie focusem w kamerach Zenmuse X5S.

STACJA ŁADOWANIA BATERII

800W Stacja Ładowania Baterii ładuje maksymalnie 8 baterii do Inspire 2. Posiada dodatkowe miejsce na 4 Inteligentne Baterie i standardową ładowarkę. Stacja jest również wyposażona w port ładowania USB.

SIEĆ 4G-LTE

Inspire 2 współpracuje z siecią czwartej generacji. Wysokie pasmo pomaga Inspire 2 transmitować wysokiej jakości wideo do serwera albo może być wykorzystane do kontroli na ultra długim dystansie. Zmniejsza także opóźnienie transmisji wideo do 500ms.

PRACA Z ZIEMI

Nowy podręczny montaż kompatybilny z Zenmuse X4S i X5S pozwala na filmowanie tymi kamerami bez użycia Inspire 2.

Produkty powiązane z DJI Inspire 2