was successfully added to your cart.

BVR / BVLOS

By 15 marca 2014TECHNOLOGIA

Co to jest BVR?

Wyobraźmy sobie sytuację, że znajdujemy się w miejscu, w którym chcielibyśmy skupić się tylko i wyłącznie na filmowaniu/robieniu zdjęć. Chcielibyśmy bardziej precyzyjnie kontrolować kamerę i nie mamy możliwości zajęcia się sterami quadrokoptera. Otoczenie miejsca, w którym planujemy filmować nie wymusza na nas kontroli quadrokopterem a my bez problemów możemy zaprogramować na mapie punkty, po których będzie się poruszał nasz quadrokoprer. Jak to wykonać? W tym dziale znajdziesz odpowiedź na te pytanie.

Lot poza zasięgiem wzroku

W odróżnieniu do lotów FPV (ang. First Person View) jedną z najnowszych technik lotu jest BVR (ang. Beyond Visual Range). Tłumacząc potocznie, jest to lot samolotem poza zasięgiem wzroku, najczęściej ustalany i kontrolowany komputerowo za pomocą współrzędnych na mapie.
BVR ustalany jest na podstawie współrzędnych na mapie po których porusza się samolot i na bieżąco przekazywana jest jego pozycja.

Przykładowe filmy z wykorzystaniem BVR

Co muszę mieć, aby latać BVR?

Przede wszystkim należy zaopatrzyć się w dodatkowy moduł DJI Ground Station, którego nadajnik podpinamy do portu CAN-BUS na Phantomie.

Dodatkowe informacje o DJI Ground Station

DJI Ground Station jest urządzeniem, a w zasadzie zestawem urządzeń, wyprodukowanym przez amerykańską firmę DJI Innovations. Jego zadaniem jest bezprzewodowe przekazywanie na żywo danych do oprogramowania sterującego na tablecie Apple iPad  (poprzez moduł Bluetoth 4.0) lub komputera PC (po podłączeniu poprzez kabel USB).

Oprogramowanie pozwala na sterowanie wielowirnikowcem bez użycia aparatury. Pozwala również na loty autonomiczne – po wyznaczonej trasie naniesionej na mapę terenu, na którym aktualnie się znajdujemy.

Aplikacja na iPad’a  jest w pełni kompatybilna z kontrolerem lotu the DJI Phantom 2, Naza-M V2, WooKong-M oraz A2. Dla kontrolera NAZA-M V2 jest możliwość wprowadzenia 16 punktów trasy, dla kontrolera Wookong 50 punktów.

Wspierane urządzenia przez DJI Ground Station

GS wspiera wszystkie urządzenia iPad z systemem iOS 6 lub nowszym oraz  obsługa Bluetooth 4.0. Są to iPad 3, 4, Air oraz mini.

Dokładna specyfikacja GroundStation znajduje się pod linkiem:http://www.dji.com/product/ipad-ground-station/spec

Jak zamontować BVR?

Przejdź do działu PORADY. Znajdziesz tam artykuł o montażu BVR.

Akcesoria do BVR znajdziesz w naszym dziale „SKLEP”

Leave a Reply